7 کشوری که با خرید ملک به شما اقامت یا شهروندی می دهند

اگر آرزو دارید زندگی جدیدی را در کشور دیگری تجربه کنید اما گذرنامه مناسبی برای انجام این کار ندارید ، می توانید با خرید یک ملک ، شهروندی یا اقامت خارجی را به دست آورید.
“سادگی” در این واقعیت است که شما می توانید با سرمایه گذاری در املاک، حقوق زندگی در کشور دیگری را بدست آورید ، نه با هزینه ای که به آن منجر شود.
اگر پول دارید ، با این حال ، برای خرید خانه در یکی از کشورهایی که “ویزاهای طلایی” را از طریق سرمایه گذاری ارائه می دهند ، این مسیر می تواند گذرنامه های خارجی را به شما و خانواده خود ارائه دهد – و احتمالاً زندگی ای که در آن رویای آن بوده اید.
شهروندی از طریق برنامه های سرمایه گذاری با برخی از کشورها متفاوت است که شما نیاز به سرمایه گذاری در مشاغل ، اوراق قرضه دولتی یا سایر مناطق اقتصاد آنها دارد ، اما مواردی وجود دارد که از طریق سرمایه گذاری در املاک ، شهروندی یا اقامت را ارائه می دهند:

SPAIN, Europe.1

حداقل سرمایه گذاری در املاک: 500،000 یورو
پاداش: ویزای طلایی 12 ماهه که می تواند به مجوز اقامت دو ساله تبدیل شود. این امر می تواند تا پنج سال تمدید شود به شرط آنکه سرمایه گذاری املاک واجد شرایط حفظ شود.
پس از پنج سال ، دارندگان ویزا می توانند واجد شرایط درخواست اقامت دائم شوند اما شما باید حداقل 183 روز در سال در اسپانیا زندگی کنید.
پس از 10 سال اقامت دائم می توانید برای شهروندی اسپانیا درخواست کنید.

GREECE, Europe.2

حداقل سرمایه گذاری در املاک: 250،000 یورو
پاداش: ویزای طلایی پنج ساله که هر 5 سال یک بار قابل تجدید است.
شما می توانید بعد از هفت سال در کشور برای شهروندی یونانی اقدام کنید اما باید یک آزمون زبان یونانی و همچنین یک آزمون قوانین مدنی را انجام دهید.
این ویزای طلایی یک مجوز اقامت است ، نه یک مجوز کار ، بنابراین در حالی که می توانید در یونان زندگی کنید ، نمی توانید بدون اجازه کار جداگانه در آنجا کار کنید یا در هر کشور اتحادیه اروپا. با این حال ، شما می توانید با اجاره ملک خریداری شده یا کسب بهره در سرمایه گذاری انجام شده ، درآمد کسب کنید.

TÜRKIYE (TURKEY), Europe.3

حداقل سرمایه گذاری ملک: 400000 یورو
پاداش: شما می توانید در عرض سه تا شش ماه تابعیت ترکیه را دریافت کنید و برای تمدید و حفظ شهروندی در این کشور نیازی به اقامت وجود ندارد.
از آنجایی که ترکیه دارای قرارداد ویزای E2 با ایالات متحده آمریکا نیز می باشد، شهروندانی که حداقل سه سال در ترکیه زندگی کرده اند، می توانند با ایجاد یا سرمایه گذاری در یک تجارت موجود در این کشور، برای ویزای غیر مهاجرتی در ایالات متحده آمریکا درخواست دهند.

HUNGARY, Europe.4

حداقل سرمایه گذاری ملک: 500000 یورو
پاداش: اجازه اقامت 10 ساله که می تواند مادام العمر تمدید شود. حداقل شرط اقامت وجود ندارد.
پس از پنج سال زندگی تمام وقت در مجارستان، می توانید ویزا را به اقامت دائم ارتقا دهید. با این حال، شما نمی توانید تابعیت کسب کنید.

GRENADA, Caribbean.5

حداقل سرمایه گذاری ملک: 220,000 دلار آمریکا
پاداش: شما می توانید شهروندی گرانادا را در عرض سه تا چهار ماه به دست آورید، و هیچ شرط حداقلی برای اقامت وجود ندارد.
این برنامه سرمایه‌گذاری همچنین دارای یک معاهده ویزای سرمایه‌گذار E-2 با ایالات متحده آمریکا است که به شهروندان این امکان را می‌دهد تا پس از اقامت در گرانادا به مدت سه سال، واجد شرایط درخواست ویزای غیر مهاجرتی باشند.

DUBAI, UAE.6

حداقل سرمایه گذاری ملک: 550,000 دلار آمریکا
پاداش: ویزای اقامت 10 ساله که به دارنده آن حق زندگی و کار در هر یک از هفت امارات را می دهد.
همچنین می توانید دوره های طولانی را در خارج از امارات بگذرانید و همچنان حقوق اقامت خود را حفظ کنید. با این حال، این ویزا منجر به شهروندی نمی شود.

ANTIGUA & BARBUDA, Caribbean.7

حداقل سرمایه گذاری ملک: 200000 دلار آمریکا به اضافه هزینه های دولتی
پاداش: می توانید در عرض سه تا چهار ماه تابعیت دریافت کنید. شهروندان آنتیگوا همچنین می توانند با مجوزهای کاری و ویزاهای مناسب در ایالات متحده و کانادا کار کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *