چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟ سوالات اساسی در مورد یافتن کار در آلمان 2024
چگونه کار پیدا کنم؟

“Make it in Germany”یک سایت شغلی است که در آن می توانید مشاغل خالی را پیدا کنید که کارفرما به طور خاص تأیید کرده است که برای درخواست کارگران ماهر از خارج از کشور باز است. آژانس استخدام فدرال دفتری دارد که به حمایت از کارگران بین المللی و ماهر اختصاص یافته است: Zentrale Auslands und Fаchvermittlung (ZAV). این دفتر برای یافتن کار کمک می کند.
تحت چه شرایطی می توانم در آلمان کار کنم؟
کارگران ماهری که می خواهند برای مدت طولانی در آلمان زندگی و کار کنند نیاز به ویزای کار دارند. در آینده، قانون مهاجرت ماهر جدید، که در سال 2023 تصویب شد، به افراد اجازه می‌دهد با «کارت فرصت» به آلمان بیایند، حتی اگر هنوز یک پیشنهاد کاری قطعی دریافت نکرده باشند. یک سیستم مبتنی بر امتیاز که صلاحیت ها و تجربه را در نظر می گیرد (از جمله موارد دیگر) این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند تا پتانسیل خود را نشان دهند. کارگران ماهر با مدرک دانشگاهی می توانند برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهند. این مجوزهای اقامت، به عنوان مثال، آوردن خانواده شما به اتحادیه اروپا را آسان تر می کند و دوره قبل از واجد شرایط بودن برای اقامت دائم را کاهش می دهد.
آیا برای سفر به آلمان به ویزا نیاز دارم؟
اکثر افراد خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای سفر به آلمان نیاز به ویزا دارند. قبل از سفر باید برای ویزا اقدام کنید. شما باید این کار را شخصاً در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود که مسئول درخواست ویزا است انجام دهید.
قانون جدید مهاجرت ماهر شرایطی را فراهم می کند که افراد با تجربه شغلی می توانند به آلمان مهاجرت کنند، حتی اگر دارای مدرک حرفه ای باشند که به طور رسمی در آلمان به رسمیت شناخته نشده است. آنها مجاز به کار در “حرفه های غیر تنظیم شده” مانند مدیریت، فناوری اطلاعات و صنایع غذایی هستند. با این حال، اگر می خواهید در یک حرفه تنظیم شده مانند مشاغل در بخش مراقبت های بهداشتی کار کنید، باید مدارک خود را به رسمیت بشناسید. کارگران ماهر می توانند از Recognition Finder استفاده کنند تا بررسی کنند که آیا نیاز به انجام فرآیند تشخیص حرفه ای دارند یا خیر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *