مقرون به صرفه ترین شهرهای بریتانیا برای دانشجویان بین المللی

بریتانیا به دلیل سیستم آموزشی در سطح جهانی خود مشهور است و دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می کند. با این حال، با وجود تحصیلات با کیفیت بالا و پتانسیل برای فرصت های آینده، برخی از دانش آموزان به سادگی قادر به پرداخت هزینه تحصیل در انگلستان نیستند. علاوه بر شهریه دانشگاه باید هزینه های اقامت، غذا، حمل و نقل و غیره را نیز بپردازند. این موضوع گاهی اوقات دانشجویان بین‌المللی را که بودجه کمی دارند حتی از ارسال درخواست برای گرفتن یک فرصت تحصیلی در بریتانیا منصرف می‌کند.
شهری مانند لندن خانه برخی از بهترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه لندن (UCL) و مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) است. با این حال، این شهر همچنین به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان شناخته می شود و ممکن است برای دانشجویان بین المللی با بودجه کم مناسب نباشد.
خوشبختانه، لندن تنها شهر با دانشگاه‌های چشمگیر نیست. شهرهای بسیار مقرون به صرفه بریتانیا برای انتخاب وجود دارد. این شهرهای مقرون به صرفه بریتانیا، مؤسسات آموزشی در سطح جهانی و سبک زندگی عالی را ارائه می دهند. در اینجا با ارزان ترین شهرهای انگلستان برای دانشجویان بین المللی آشنا شوید.
مقرون به صرفه ترین شهرهای انگلستان
اگر یک دانشجوی بین المللی هستید که نمی توانید در شهری گران قیمت مانند لندن زندگی کنید، نگران نباشید. این شهرهای مقرون به صرفه بریتانیا را که ممکن است در چند سال آینده خانه‌ شما باشد را بررسی کنید!
1. کاردیف
پایتخت ولز یکی از ارزان‌ترین شهرهای بریتانیا برای اقامت دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیلات است. این دانشگاه دارای دانشگاه معتبر کاردیف است که یکی از اعضای گروه راسل است. علاوه بر تحصیلات عالی، دانشجویان بین المللی می توانند از تعداد بالای مشاغل پاره وقت در دسترس بهره مند شوند. زندگی در خارج از کشور می تواند گران باشد، اما کار پاره وقت می تواند به شما در مدیریت صورت حساب ها و همچنین مسئولیت بیشتر کمک کند. کاردیف یک شهر عالی برای در نظر گرفتن این موضوع است.
اجاره در کاردیف نیز کمتر از سایر شهرهای دانشگاهی است و این شهر دارای حمل و نقل مقرون به صرفه است. بنابراین، داشتن یک آپارتمان نزدیک به دانشگاه یا محل کار ضروری نیست. حتی اگر دور از مکان‌هایی که رفت‌وآمد دارید زندگی می‌کنید، رفت و آمد هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. در واقع، بر اساس شاخص زندگی دانشجویی NatWest در سال 2021، کاردیف در بین تمام شهرهای دانشگاهی بریتانیا دومین شهر دارای پایین ترین اجاره ماهانه است.
2. کمبریج
اگر به تحصیل در انگلستان فکر کرده اید، احتمالاً نام دانشگاه کمبریج را شنیده اید. این دانشگاه توسط Times Higher Education (THE) در رتبه ششم جهان قرار گرفت و یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های جهان است. با این حال، چیزی که بسیاری از مردم در مورد کمبریج نمی‌دانند این است که این شهر یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین شهرهای بریتانیا است. بر اساس شاخص زندگی دانشجویی NatWest 2021، کمبریج دومین شهر مقرون به صرفه دانشجویی در بریتانیا است. علاوه بر چشم انداز عالی فارغ التحصیلان، این شهر دارای هزینه های اجاره و سفر مقرون به صرفه است.
3. گلاسکو
گلاسکو بزرگترین شهر اسکاتلند است و دارای چندین دانشگاه شگفت انگیز از جمله دانشگاه گلاسکو و دانشگاه استراثکلاید است. دانشجویان از آموزش عالی بهره می برند و از تاریخ و معماری غنی بهره می برند. این شهر چیزهای زیادی برای ارائه دارد، از باله اسکاتلند و اپرای اسکاتلند گرفته تا تئاتر ملی اسکاتلند و مجموعه ای از موزه ها.
علاوه بر این، این شهر همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای بریتانیا است که در فهرست زندگی دانشجویی NatWest در سال 2021 در رتبه سوم قرار دارد. شهر بندری دارای گزینه های اقامتی مقرون به صرفه و حمل و نقل عمومی نسبتاً ارزان است که آن را برای دانشجویان با بودجه عالی می کند.
4. بیرمنگام
بیرمنگام یکی از ارزان ترین شهرهای بریتانیا برای دانشجویان بین المللی است و همچنین دانشگاه های معروفی مانند دانشگاه بیرمنگام و دانشگاه استون را در خود جای داده است. هزینه تحصیل بین المللی برای هر دو موسسه پایین تر است و هزینه های زندگی در بیرمنگام نیز نسبتا پایین است. شاخص زندگی دانشجویی NatWest 2021، بیرمنگام را در رتبه پنجم مقرون به صرفه ترین شهرهای بریتانیا قرار داده است. در حالی که در بیرمنگام گران‌تر از سایر شهرهای بریتانیا است، این شهر دارای سیستم حمل‌ونقل عمومی عالی و هزینه‌های اقامت مناسب است.
5. نیوکاسل
نیوکاسل یک شهر دانشگاهی محبوب است که به دلیل سه دانشگاه دارای رتبه بین المللی از جمله دانشگاه نیوکاسل و دانشگاه دورهام شناخته شده است. شمال انگلستان ارزانتر از جنوب انگلستان شناخته شده است و نیوکاسل نمونه بارز آن است.

در حالی که شهریه کمترین هزینه ای نیست که در بریتانیا باید بپردازید، نیوکاسل دارای اجاره کم و حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه است. همچنین به دلیل صمیمی بودن بسیار معروف است، بنابراین مطمئناً از جو آن خوشتان می آید.
6. منچستر
منچستر دهمین شهر مقرون به صرفه انگلستان برای دانشجویان است. این فقط به دلیل هزینه پایین زندگی آن نیست. همچنین به این دلیل است که شهریه در دانشگاه های دارای رتبه بالا مانند دانشگاه منچستر بسیار پایین تر از سایر موسسات است. از آنجایی که منچستر یکی از شهرهای بزرگ بریتانیا است، امکانات رفاهی زیادی از جمله حمل و نقل و اقامت مقرون به صرفه را خواهید دید. علاوه بر این، این شهر همچنین دارای میراث صنعتی، موزه علم و صنعت، و یکی از شناخته شده ترین استادیوم های فوتبال در جهان، اولدترافورد است.
7. ناتینگهام
ناتینگهام خانه دو دانشگاه با رتبه بالا، دانشگاه ناتینگهام و دانشگاه ناتینگهام ترنت است. این شهر تاریخی دارای مناظر بسیاری از جمله موزه قلعه ناتینگهام و گالری هنر معاصر ناتینگهام است. علاوه بر شهریه کمتر نسبت به سایر موسسات، دانشجویان ناتینگهام را به دلیل اقامتگاه های با کیفیت بالا و در عین حال مقرون به صرفه و سیستم حمل و نقل پیچیده آن انتخاب می کنند. به همین دلیل، هشتمین شهر دانشجویی مقرون به صرفه بریتانیا است.
نتیجه
اگر به دلیل هزینه بالا از درخواست برای تحصیل در دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی در انگلستان می ترسید، اینطور نباشید. در حالی که شهرهای بزرگ مانند لندن گران هستند، این مورد برای همه شهرها صادق نیست. لیست بالا برخی از مقرون به صرفه ترین شهرهای انگلستان را برای دانشجویان بین المللی شرح داده است. علاوه بر تحصیلات عالی، می‌توانید از چشم‌اندازهای پس از فارغ‌التحصیلی که مدرک تحصیلی انگلستان ارائه می‌کند، از جمله مشاغل پرسود و فرصت‌هایی برای تحصیل بیشتر لذت ببرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *