مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ

مدت زمان جواب سفارت کانادا برای هر کدام از انواع ویزا

عوامل موثر بر مدت زمان جواب سفارت کانادا

بر‌اساس اعلام اداره مهاجرت کانادا (IRCC)، موارد مختلفی وجود دارند که می‌توانند مدت زمان جواب سفارت کانادا را تعیین کنند. این فاکتورها عبارت‌اند از:‌
• نوع ویزای درخواستی: توریستی، تحصیلی، کاری و سایر ویزاها
• کشوری که متقاضی از آن درخواست می‌دهد
• کامل بودن مدارک و صحت اطلاعات متقاضی
• اینکه بررسی صحت و تایید اطلاعات متقاضی چقدر راحت باشد
• سرعت رسیدگی و بررسی درخواست‌ها توسط افسران IRCC
• مدت زمانی که طول می‌کشد تا متقاضی پاسخ نگرانی‌ها و درخواست‌های IRCC را بدهد.
مدت زمان رسیدگی سفارت و جواب انواع ویزای کانادا به‌صورت هفتگی آپدیت می‌شود. شما همواره می‌توانید از ابزار مدت زمان پردازش IRCC در سایت رسمی دولت کانادا برای مشاهده جدیدترین آپدیت مدت زمان پاسخ ویزای خود استفاده کنید.

1. مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی که از خارج از کانادا درخواست داده‌اند،‌ حدود ۸ هفته است. در‌حالی‌که، مدت زمان گرفتن ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی که در داخل خاک کانادا درخواست داده‌اند، حدود ۴ هفته خواهد بود.
2. مدت زمان جواب سفارت کانادا برای پرونده‌های ورک پرمیت از سایر پرونده‌های مهاجرتی بیشتر است. زمان پردازش پرونده‌های مهاجرت کاری کانادا کاملا به مواردی مانند تکمیل بودن مدارک و درخواست شما و کشوری که از آن درخواست داده‌اید بستگی دارد.
این مدت زمان در آپدیت اخیر IRCC کاهش داشته و از ۵۰ هفته به ۳۳ هفته تقلیل یافته است.
پردازش پرونده‌هایی که به‌صورت آنلاین یا کاغذی از داخل کانادا درخواست داده‌اند، حدود ۱۱۲ روز طول می‌کشد.

3. پس از فار‌غ‌التحصیلی در کانادا می‌توانید برای مجوز کار موقت در کانادا PGWP درخواست دهید. مدت زمان رسیدگی به این پرونده‌ها (آنلاین) ۱۲۰ روز و پرونده‌های کاغذی حدود ۱۴ روز است. اگر پیش از انقضای ویزای دانشجویی خود برای PGWP درخواست دهید،‌ در طول زمان انتظار نیز مجاز به کار خواهید بود.
4. مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا به این بستگی دارد که متقاضی از کدام کشور درخواست داده است. برای متقاضیانی که از ایران درخواست می‌دهند، در‌حال‌حاضر این زمان حدود ۱۳۴ روز اعلام شده است. افرادی که از داخل کانادا به‌صورت آنلاین یا کاغذی درخواست می دهند، ۱۷ روز در انتظار خواهند بود.
مدت زمان تمدید ویزای توریستی کانادا نیز برای افرادی که به صورت آنلاین یا کاغذی درخواست داده‌اند، ۷۰ روز است.
5. اکثر درخواست‌های سوپر ویزا ظرف ۱۶۹ روز بررسی می‌شوند. زمان پردازش اطلاعات و مدارک افراد بسته به کشور محل سکونت متقاضی متفاوت خواهد بود.
سوپر ویزای والدین یک ویزای مولتیپل (چند بار ورود) است که از طریق آن می‌توانید برای مهاجرت والدین خود به کانادا استفاده کنید. در‌واقع این نوع از ویزا، جایگزینی برای ویزای اسپانسرشیپ والدین است. این ویزا ۱۰ سال اعتبار دارد؛‌ اما پدر و مادر متقاضی نمی‌توانند کل ده سال را به‌صورت یک‌سره در کانادا زندگی کنند.
6. برنامه اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی است که از سال ۲۰۱۵ توسط دولت کانادا به‌منظور مقایسه، امتیاز‌بندی و انتخاب متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا به این کشور راه‌اندازی شده است. برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری عبارت‌اند از:
• فدرال اسکیل ورکر (FSW):‌ میانگین زمان پردازش حدود ۶ ماه
• فدرال اسکیل ترید (FST): داده کافی موجود نیست.
• برنامه تجربه کانادایی (CEC): میانگین زمان پردازش حدود ۵ ماه
• و برخی از برنامه های استانی  (PNP)‌:‌ زمان پردازش درخواست‌های آنلاین ۸ ماه
اکثر برنامه‌های اکسپرس اینتری ظرف ۶ ماه از تاریخ دریافت درخواست بررسی می‌شوند. با‌این‌حال، در برخی از پرونده‌ها ممکن است این مقدار بیشتر طول بکشد. پیش از اقدام برای درخواست برنامه‌های اکسپرس اینتری، متقاضی باید همه مدارک لازم را آماده کرده و در پرونده خود آپلود کند.

7. ویزای استارت آپ (Start-up) مناسب کارآفرینان خلاقی است که قصد دارند ایده‌های کسب‌و‌کار خلاقانه خود را در کشور کانادا تاسیس و به واقعیت تبدیل کنند.
اگر شما نیز ایده‌ای خلاقانه برای تاسیس یک استارت آپ دارید، باید ابتدا از یکی از سازمان‌های مورد‌تایید دولت کانادا تاییدیه بگیرید تا راضی شوند روی پروژه شما سرمایه‌گذاری کنند؛ سپس می‌توانید برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا اقدام کنید.
مدت زمان پردازش این نوع از ویزای سرمایه گذاری کانادا در‌حال‌حاضر ۳۷ ماه است.
8. ویزای خوداشتغالی مخصوص هنرمندان و ورزشکارانی است که کلیه شرایط مهاجرت خود اشتغالی به کانادا را داشته باشند.  در‌حال‌حاضر، مدت زمان پردازش پرونده‌های خود‌اشتغالی کانادا ۵۴ ماه است.

روش‌های پیگیری جواب ویزای کانادا

پس از ارسال آنلاین درخواست به اداره مهاجرت کانادا، یک ایمیل تاییدیه حاوی شماره اپلیکیشن دریافت خواهید کرد.

از این شماره برای پیگیری‌ جواب ویزای کانادای خود در آینده نگه‌داری کنید.
پیگیری پاسخ ویزای کانادا از طریق حساب کاربری شما در سایت اداره مهاجرت (IRCC) و همچنین از طریق ایمیل امکان‌پذیر است.
برای مشاهده وضعیت پرونده باید در قسمت «Tracker Account» کد درخواست خود را وارد کنید. گاهی‌اوقات مدت زمان جواب سفارت کانادا با تاخیر مواجه می‌شود و ممکن است پس از گذشتن از زمان اعلامی توسط IRCC، هنوز پاسخ ویزای خود را دریافت نکرده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *