راهنمای جامع رشته های حقوق در ایالات متحده آمریکا

تحصیل در رشته حقوق می تواند درهای زیادی را باز کند و اغلب منجر به مشاغل بسیار متنوع و پرسود می شود. دانشکده‌ها و کالج‌های حقوق آمریکا مدت‌هاست که به دلیل تدریس عالی آکادمیک خود مشهور بوده‌اند، که باعث می‌شود مدرک حقوق از یک دانشگاه ایالات متحده در سراسر جهان ارزشمند باشد.
با تقریباً 130000 دلار در سال (اداره آمار کار ایالات متحده)، متوسط حقوق سالانه وکلا تقریباً سه برابر میانگین دستمزد سالانه برای همه مشاغل در سراسر کشور است.
وکالت نیز بسیار مورد تقاضا هستند، به طوری که BLS افزایش 10 درصدی اشتغال وکلا را از سال 2021 تا 2031 پیش بینی می کند – دو برابر میانگین نرخ رشد پیش بینی شده برای همه مشاغل.
در طول سه یا چهار سال تحصیلات تخصصی حقوقی، دانشجویان با موضوعاتی مانند حقوق اداری، نظریه حقوقی، روش های تحلیلی حقوقی، ورشکستگی، حقوق و اخلاق تجارت، حقوق مدنی، قانون اساسی و بسیاری موارد دیگر آشنا می شوند.
در این مقاله، ما به انواع مدارک حقوقی موجود در ایالات متحده و شرایط ورود آنها، برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته حقوق، و مسیرهای شغلی بالقوه باز برای فارغ‌التحصیلان حقوق نگاه می‌کنیم.
تحصیل در رشته حقوق در ایالات متحده با تحصیل در رشته حقوق در بسیاری از کشورها متفاوت است، زیرا دانشجویان باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را گذرانده باشند.
وکالت در ایالات متحده مستلزم داشتن مدرک دکترای حقوقی پیشرفته (JD) یا مدرک مشابه (سه سال تحصیل در مدرسه علاوه بر مدرک لیسانس چهار ساله) است. دانش‌آموزانی که می‌دانند می‌خواهند در آینده شغل حقوقی خود را دنبال کنند، اغلب در مقطع کارشناسی پیش حقوق می‌خوانند. سیاست عمومی، عدالت اجتماعی، امور عمومی، علوم سیاسی، تاریخ، اقتصاد، و فلسفه نیز از برنامه های رایج برای دانشجویان پیش از قانون هستند.
قبل از اجازه وکالت، اکثر دانشجویان توسط ایالتی که در آن مشغول به کار هستند نیز ملزم به قبولی در آزمون وکالت هستند.
از آنجایی که ایالت ها این وکالت را اداره می کنند، بنابراین می تواند برای دانش آموزان مفید باشد که در دانشکده حقوق در منطقه ای که مایل به وکالت در آنجا هستند شرکت کنند.

Juris Doctor (JD)
همه دانشکده های حقوق در ایالات متحده، اعم از دولتی و خصوصی، مدرک J.D. (Juris Doctor) را که برای وکالت در این کشور مورد نیاز است، اعطا می کنند. برنامه J.D شامل سه سال تحصیل برای دانشجویان حقوق تمام وقت و چهار سال برای دانشجویان پاره وقت است.
فارغ از اینکه دانشجویان حقوق در کدام دانشگاه شرکت می کنند، می توانند انتظار داشته باشند که سال اول دانشکده حقوق شامل دوره های پایه در مفاهیم اصلی حقوق مانند جرم، قراردادها، آیین دادرسی مدنی، اموال، حقوق جزا و قانون اساسی باشد. در سال‌های دوم و سوم، دانشجویان رشته حقوق سپس رشته تحصیلی خود را انتخاب می‌کنند و شروع به کشف دوره‌های تخصصی می‌کنند.
(LLM) Master of Laws
مدرک کارشناسی ارشد حقوق یک دوره تحصیلی تمام وقت یک ساله پس از اتمام برنامه J.D. است.
LLM در حقوق ایالات متحده به دانشجویان دانش عمیقی از سیستم حقوقی آمریکا ارائه می دهد. وکلایی که در خارج از ایالات متحده زندگی می کنند اغلب این مدرک تحصیلات تکمیلی را دنبال می کنند تا در آمریکا کار کنند یا به این دلیل که کار آنها شامل تعامل با قوانین ایالات متحده است.
کسانی که دارای مدرک LLM هستند اغلب توسط شرکت های حقوقی بین المللی و همچنین شرکت هایی که در ایالات متحده تجارت می کنند، استخدام می شوند. دولت هایی که امیدوار به توسعه روابط با آمریکا هستند ممکن است به وکلای واجد شرایط LLM نیز نیاز داشته باشند. فرصت های شغلی می تواند شامل موقعیت هایی به عنوان وکیل مجرب، دیپلمات خارجی و مشاور داخلی در شرکت های بزرگ باشد.
برخی از برنامه های LLM در ایالات متحده بر زمینه های تخصصی مانند تجارت، قانون شرکت ها، قانون تجارت، قوانین محیط زیست، مالیات و امور مالی تمرکز دارند.
Doctorate in Law (SJD)

هر فارغ التحصیل حقوق که مایل به تدریس حقوق در یک محیط آکادمیک است، به احتمال زیاد نیاز به ادامه برنامه دکترا در حقوق دارد.
دکترای علوم حقوق، همچنین به عنوان SJD یا JSD شناخته می شود، پیشرفته ترین مدرک حقوق در ایالات متحده است. به طور معمول، این مدارک شامل دوره های آموزشی سطح پیشرفته و تحقیقات مستقل است که تحت هدایت یکی از اعضای هیئت علمی انجام می شود.

شرایط ورود به دانشکده حقوق

در این بخش، به آنچه از دانشجویانی که مایلند مدرک JD را در ایالات متحده دنبال کنند – از شرایط تحصیلی گرفته تا ویزا، مورد نیاز است اشاره می کنیم.
1. مدرک کارشناسی
بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر، که دانشجویان بلافاصله پس از اتمام دبیرستان وارد دانشکده حقوق می شوند.

آن دسته از دانشجویانی که مایل به تکمیل مدرک حقوق در ایالات متحده هستند، باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را تکمیل کرده باشند. به عبارت دیگر، تحصیل در رشته حقوق در ایالات متحده تنها در صورتی امکان پذیر است که از قبل فارغ التحصیل شده باشید.
دانشجویان از هر رشته‌ای می‌توانند در دانشکده حقوق در ایالات متحده پذیرفته شوند، اما مهم این است که دانشجویان چیزی را انتخاب کنند که به آنها در ایجاد مهارت‌های خطابه، تحلیل، نوشتاری و تفکر انتقادی کمک کند.
2. آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT)
آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) بخش مهمی از فرآیند پذیرش برای دانشکده های حقوق ایالات متحده است. LSAT یک آزمون استاندارد نیم روزه است که برای داوطلبان آینده نگر دانشکده حقوق طراحی شده است. در مقیاس 120 تا 180 نمره گذاری می شود.
این آزمون هیچ دانش تخصصی را اندازه گیری نمی کند. توانایی دانش آموز را در استفاده از استدلال، استدلال تحلیلی و منطقی آزمایش می کند. در نهایت به دانشجویان حقوق آینده کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا دانشکده حقوق برای آنها مناسب است یا خیر، و دانشکده های حقوق نامزدهایی را که احتمال موفقیت در این دوره را دارند شناسایی کنند.
موفقیت در این آزمون بسیار مهم است، به خصوص اگر برای آن دسته از دانش آموزانی که مایل به شرکت در یکی از دانشکده های حقوقی معتبر و سطح بالا هستند.
برخی از دانشکده های حقوق آزمون هایی غیر از LSAT را برای پذیرش می پذیرند. با این حال، دانشجویانی که می خواهند شانس خود را برای پذیرش به حداکثر برسانند و بهترین آمادگی را برای دانشکده حقوق داشته باشند، تشویق می شوند که در LSAT شرکت کنند.
3. حداقل میانگین نمرات مقطع کارشناسی (GPA)
در حالی که دانشکده های حقوق توصیه نامه های متقاضیان، اظهارات شخصی، تجربه کاری و فعالیت های فوق برنامه را در نظر می گیرند، نمرات GPA و LSAT در مقطع کارشناسی اغلب سنگین ترین عوامل در تصمیم گیری های پذیرش هستند.
آنچه که یک معدل قوی در مقطع کارشناسی در نظر گرفته می شود در هر دانشکده حقوق متفاوت است. بر اساس US News and World Report، در میان 20 دانشکده حقوق برتر US News، در سال 2021 میانگین معدل کل دانشجویان پذیرفته شده 3.86 بوده است.
4. توصیه نامه
بر اساس اعلام شورای پذیرش دانشکده حقوق، مؤثرترین توصیه نامه ها توسط اساتید یا سرپرستان کاری نوشته می شود که متقاضی را به خوبی می شناسند تا دستاوردها و پتانسیل های علمی، شخصی یا حرفه ای آنها را با صراحت، جزئیات و عینی توصیف کنند.
به طور معمول، اکثر دانشکده های حقوق در ایالات متحده به دو توصیه نامه نیاز دارند، اما این می تواند بسته به مدرسه متفاوت باشد. برای نشان دادن توانایی پیروی از دستورالعمل ها، پیروی دقیق دستورالعمل ها و ارسال تعداد مورد نیاز حروف – نه بیشتر و نه کمتر – بسیار مهم است.
5. Personal statement
بیانیه شخصی فرصتی برای متقاضی است در خصوص بیان زندگی و آینده اش و به کمیته پذیرش دانشکده حقوق نشان دهد که چه کسی است. این بیانیه برای کمک به بررسی ویژگی های شخصی متقاضیان و اجازه دادن به کمیته ها برای ایجاد یک جامعه متنوع از دانشجویان حقوق طراحی شده است.
یک بیانیه شخصی قوی باید چشم انداز متقاضی را برای آینده خود بیان کند و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را مشخص کند.
6. Credential Assembly Service (CAS) reports
خدمات مجمع اعتبار LSAC (CAS) فرآیند درخواست دانشکده حقوق را هم برای نامزدها و هم برای دانشکده های حقوق ساده می کند. با CAS، رونوشت ها، توصیه نامه ها و سایر مدارک مورد نیاز برای هر درخواست دانشکده حقوق فقط باید یک بار به LSAC ارسال شود.
همه برنامه های کاربردی دانشکده حقوق مورد تایید ABA به صورت الکترونیکی از طریق حساب CAS دانشجو نیز در دسترس هستند و در زمان و تلاش صرفه جویی می کنند. LSAC اسناد را با امتیاز LSAT ترکیب می کند و یک گزارش کامل را به تمام مدارسی که دانش آموز درخواست می کند ارسال می کند.
تقریباً همه دانشکده‌های حقوق ایالات متحده از متقاضیان می‌خواهند که از Credential Assembly برای برنامه‌های دانشکده حقوق خود استفاده کنند.

شرایط اضافی ورود به دانشکده حقوق برای دانشجویان بین المللی

ویزای دانشجویی
دانشجویان فقط می توانند از طریق یک موسسه آموزشی ایالات متحده ویزای دانشجویی دریافت کنند. پس از قبولی در دانشکده حقوق، با مدارکی که برای درخواست و اخذ ویزای رسمی دانشجویی خود باید تکمیل کنند، با آنها تماس گرفته می شود.
اثبات تسلط به زبان انگلیسی
اکثر دانشکده های حقوق از متقاضیان بین المللی (که انگلیسی زبان مادری آنها نیست) می خواهند که در یک آزمون استاندارد مانند آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) یا سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) شرکت کنند. هر مدرسه استاندارد خود را برای حداقل نمرات مورد نیاز در آزمون ها تعیین می کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *