تسریع در رسیدگی درخواست های ویزای توریستی کانادا

 

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) به زودی روند رسیدگی اولویت‌دار را برای برخی ویزاهای توریستی از طریق سیستم مهاجرت خود آغاز خواهد کرد.
برنامه اجرایی دولت فدرال با هدایت اداره مهاجرت، پس از مشاوره با سهامداران مختلف کانادایی به همراه یافته‌ها و سایر مطالب گردآوری شده ارائه شد. این در حالی است که کانادا به دنبال تنظیم بهتر سیستم ملی مهاجرت برای پاسخگویی به نیازهای متغیر اقتصادی و جمعیتی کشور است.
یکی از اهداف اعلام شده اداره مهاجرت کانادا این است که تلاش بیشتری در جهت کاهش زمان انتظار و بهبود استانداردهای خدمات برای تازه‌واردان به کانادا انجام گیرد.
در ماه جون امسال هم اداره مهاجرت ۱۳ کشور دیگر را به فهرست کشورهای معاف از ویزا اضافه کرد و تعداد کل کشورهای موجود در آن فهرست را به 67 کشور رساند. این بدان معناست که از 6 جون 2023، مسافران از 67 کشور جهان می توانند به جای ویزای توریستی برای مجوز سفر الکترونیکی (eTA) درخواست دهند.
مزیت انجام این کار این است که  اکثر درخواست‌های مجوز سفر الکترونیکی بسیار سریع‌تر از ویزای توریستی اغلب «در عرض چند دقیقه» تأیید می‌شوند.
درخواست برای ویزای توریستی در کانادا در حال افزایش است
در اواخر سال 2022، اداره مهاجرت  اعلام کرد که کانادا نسبت به گذشته تعداد قابل توجهی از ویزاهای توریستی را در سراسر کشور پردازش می‌کند.
در خبری که 19 دسامبر سال گذشته منتشر شد، اداره مهاجرت خاطرنشان کرد که در پاسخ به افزایش تمایل جهانی برای بازدید از کانادا، آنها در تلاشند تعداد پرونده‌های معوقه را کاهش و پردازش درخواست‌های ویزای توریستی را سریع‌تر کنند.
مقامات اداره مهاجرت اذعان کردند که تنها در نوامبر 2022 به بیش از 260 هزار درخواست ویزای توریستی رسیدگی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *