ویرا سازان وسام،وسام،طراحی سایت مشهد،شرکت وسام،شرکت طراحی سایت مشهد

ویرا سازان وسام،وسام،طراحی سایت مشهد،شرکت وسام،شرکت طراحی سایت مشهد


بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی ارائه می گردد و نیازمند داشتن مدارکی دال بر دانش زبان ایتالیایی است. رشته هایی  چون علوم مهندسی، اقتصاد، مدیریت، کسب و کار بین المللی پزشکی، داروسازی، بیوتکنولوژی هستند که علاوه بر اینکه به زبان ایتالیایی ارائه می شود. به زبان انگلیسی هم ارائه می شود.

در دوران کارشناسی ارشد بیشتر از ۱۴۸ رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود. در این دوره داشتن مدرکی که نشان از داشن زبان انگلیسی مانند IELTS (Academic) 6 یا TOEFL  Ibt  80 لازم است. در دوران دکتری کلیه رشته ها علاوه بر اینکه به زبان ایتالیایی تدریس می شود به زبان انگلیسی هم تدریس می شود.

برای مقطع کارشناسی برای تحصیل در کشور ایتالیا دانشگاه های ایتالیا پذیرش را یک بار در سال انجام می دهند. زمان پذیرش از سپتامبر تا ژوئن است. شروع ترم در ماه سپتامبر است.

در دوران کارشناسی ارشد با توجه به نوع دانشگاه ها ممکن است پذیرش یک یا دو بار در سال انجام بپذیرد.

اعزام دانشجو به ایتالیا

دانشجو برای اعزام شدن برای تحصیل در ایتالیا نیازمند کسب اطلاعاتی است. به خاطر ارتباطات علمی که میان دانشگاه های کشور ایتالیا و دیگر کشور های اروپایی,آمریکا و کانادا د دارد توانسته است بر جذابیت های تحصیل در کشور ایتالیا بیفزاید.

هزینه زندگی ماهانه در کشور ایتالیا تقریبا بین 500 تا ۷۰۰ یورو در ماه است. البته این مقدار با توجه به سبک زندگی فرد متغیر است. مسکن بیشترین سهم را در تعیین هزینه دارد. خوابگاه، سوئیت های دانشجویی یا آپارتمان های یک یا دو خوابه از نظر قیمت با همدیگر متفاوت هستند.

شرایط اعزام دانشجو جهت تحصیل در کشور ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا در رشته هایی چون معماری, باستان شناسی, هنر, تاریخ و مهندسی ارائه می گردد.

دانشگاه بولونیا  از دانشگاه های برجسته کشور ایتالیا است. این دانشگاه جزء قدیمی­ترین دانشگاه جهان با قدمتی بیشتر از ۹۰۰ سال است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان از بزرگترین دانشگاه فنی و مهندسی کشور ایتالیا است.

از معتبرترین دانشگاه های اروپا در مهندسی، پزشکی، اقتصاد دانشگاه ساپینزا  است که در شهر رم  واقع است و در رشته های معماری و طراحی صنعتی دانشگاه فلورانس است.

داوطلبان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه ها به صورت مهاجرت تحصیلی ایتالیا اقدام می کنند تا در رشته های دلخواه خود تحصیل کنند.

بورسیه های تحصیلی در ایتالیا

کشور ایتالیا به دانشجویان خارجی که از کشورهای کم توسعه یافته برای گرفتن پذیرش برای دانشگاه های ایتالیا اقدام می کنند بورسیه هایی را لحاظ کرده اند. رقابت داوطلبان برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های تراز اول ایتالیا خیلی شدید است.

یکی از بورس هایی که برای دانشجویان لحاظ می شود بورس های استانی (DSU) است. مبلغ این بورس ها بین ۳۶۰۰ تا ۵۲۰۰ یورو در سال است. دانشجویان ایرانی  می توانند بدون توجه به معدل و نمرات دوران تحصیل قبلی خود از این بورس ها بهره مند گردند.

داوطلب باید بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه با ارائه دادن مدارک مالی که مربوط به والدین خود است مانند اجاره نامه – فیش حقوقی – شناسنامه سرپرست و … برای اخذ این بورس اقدام کند. اگر داوطلب دارای شرایط ممتاز تحصیلی مانند مدرک زبان IELTS بالا یا GRE ,رزومه پژوهشی قوی, مقالات بین المللی، معدل بالا و ….داشته باشد می تواند از بورس هایی به مبلغ ۱۱٫۰۰۰ تا ۱۴٫۰۰۰ یورو در سال استفاده کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *