افتتاح حساب بانکی برای دانش جویان بین المللی در کانادا

افتتاح حساب بانکی کانادا (حضوری یا آنلاین) یکی از اولین کارهایی است که باید به عنوان یک دانشجوی بین المللی انجام دهید. هنگامی که می توانید، این مراحل را برای راه اندازی یک حساب بانکی کانادایی دنبال کنید:
1. مدارک خود را جمع آوری کنید
برای افتتاح حساب بانکی در کانادا به حداقل دو مدرک شناسایی (ID) نیاز دارید. شناسایی قابل قبول ممکن است شامل موارد زیر باشد:
گذرنامه
مجوز تحصیل
نامه پذیرش
چک های مسافرتی
همچنین باید توجه داشته باشید که برخی از شعب از شما می خواهند که آدرس منزل محلی خود را در واترلو برای افتتاح حساب جدید ارائه دهید.
2. بانک/ موسسه اعتباری را انتخاب کنید
همه بانک های بزرگ کانادا شعبه هایی دارند و همچنین چندین موسسه اعتباری وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. همه آنها انواع حساب ها و خدمات، نرخ بهره و هزینه خدمات را ارائه می دهند. هنگام انتخاب یک موسسه مالی، این ویژگی ها و همچنین موقعیت مکانی، ساعات کار و ویژگی های بانکداری آنلاین را در نظر بگیرید.
بانک مونترال (BMO)
بانک تجارت سلطنتی کانادا (CIBC):حساب بانکی کانادایی خود را از کشور خود تنظیم کنید
شرکت بانکداری هنگ کنگ و شانگهای (HSBC)
رویال بانک کانادا (RBC)
بانک اسکاتیا
Simplii Financial : حساب بانکی کانادایی خود را از کشور خود تنظیم کنید
Toronto-Dominion (TD) Canada Trust
مؤسسه اعتباری آموزش و پرورش
گروه مالی لیبرو
مؤسسه اعتباری خویشاوندان
مؤسسه اعتباری محله شما
هنگامی که بانک یا مؤسسه اعتباری را انتخاب کردید، قرار ملاقاتی برای راه اندازی حساب خود بگیرید. می توانید به صورت آنلاین یا تلفنی نوبت رزرو کنید.

3. نوع حساب خود را انتخاب کنید
یک یا چند حساب راه اندازی کنید. اکثر مردم هم حساب چک دارند و هم حساب پس انداز.
چک کردن حساب:
این حساب روزمره سود کمی دارد یا اصلاً سود ندارد. شما می توانید به طور مرتب پول برداشت کنید، صورت حساب های کارت اعتباری را پرداخت کنید و از آن چک بنویسید.
حساب پس انداز:
این نوع حساب برای ذخیره‌سازی پول در دوره‌های زمانی طولانی‌تر مفید است، زیرا پول شما در اینجا سود بیشتری نسبت به حساب چک دریافت می‌کند.
حساب ارزی:
اگر می خواهید مقداری پول را به ارز دیگری نگه دارید، ممکن است بخواهید این نوع حساب را باز کنید.
از مشاور بانک در مورد شرایط و ضوابط بانک خود و کارمزدهای تراکنش بپرسید زیرا اینها بین بانک ها متفاوت است.

4. بعد چه اتفاقی می افتد؟
هنگامی که حساب جدید خود را باز می کنید، نماینده بانک کانادایی شما یک کارت بانکی که به عنوان ‘debit card’ نیز شناخته می شود، به شما می دهد یا ارسال می کند. به شما یک پین (شماره شناسایی شخصی) داده می شود تا از طریق دستگاه خودپرداز یا دستگاه نقدی به حساب خود دسترسی داشته باشید. پین شما تنها محافظت شما در برابر استفاده غیرمجاز است، بنابراین آن را برای هیچکس – حتی کارمندان بانک – فاش نکنید. این کارت به شما امکان می دهد:
برای برداشت، واریز و پرداخت قبض از دستگاه های خودپرداز (ATM) استفاده کنید.
برای اقلام در فروشگاه ها و رستوران هایی که پرداخت کارت نقدی را می پذیرند، پرداخت کنید. این یک جایگزین خوب است اگر ترجیح می دهید پول نقد زیادی با خود حمل نکنید.
اکثر مؤسسات مالی بانکداری اینترنتی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تا موجودی حساب خود را بررسی کنید، صورتحساب های خود را پرداخت کنید و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعبه خود، پول انتقال دهید. مؤسسات مالی معمولاً در طول روز، دوشنبه تا جمعه باز هستند. برخی از شعب عصرها و آخر هفته ها باز هستند.
5. خدمات دیگری که باید در نظر گرفته شود
ثبت نام برای کارت اعتباری
در کانادا، بانک ها به طور کلی یکی از سه کارت اعتباری را صادر می کنند: ویزا، مسترکارت یا امریکن اکسپرس. ویزا و مسترکارت در اکثر فروشگاه ها و رستوران های بزرگ پذیرفته می شود. کارت‌های اعتباری راحت هستند و به شما امکان می‌دهند بدون همراه داشتن پول نقد خرید کنید و قبل از اینکه مجبور شوید هزینه خرید خود را بپردازید به شما مهلت می‌دهند. درست مانند کارت نقدی، کارت اعتباری شما نیز دارای یک پین (شماره شناسایی شخصی) است که نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید.
اگر قصد دارید برای کارت اعتباری درخواست دهید، شرایط و ضوابط بازپرداخت را بدانید و مطمئن باشید که می توانید موجودی کارت اعتباری خود را در زمان رسیدن صورتحساب خود به موقع پرداخت کنید. اگر قبض کارت اعتباری خود را تا تاریخ سررسید پرداخت نکنید، شرکت بدون توجه به مبلغی که در طول ماه پرداخت کرده اید، از کل مبلغ صورت حساب از شما بهره می گیرد. همچنین بابت خریدهایی که پس از سررسید انجام شود، بهره از شما دریافت می شود.

6. اخذ وام های بانکی و خطوط اعتباری

هنگامی که حساب خود را راه اندازی می کنید، برخی از بانک ها ممکن است به شما وام یا خط اعتباری پیشنهاد دهند. اگر بپذیرید، ممکن است از شما خواسته شود که وثیقه یا وثیقه ای را به صورت پول نقد یا کالا ارائه دهید. این وثیقه معمولاً در صورت عدم پرداخت وام خود ضبط می شود. پس از شروع استفاده از اعتبار، در صورت عدم بازپرداخت آن طبق شرایط پرداخت بانک، نرخ بهره بالایی از شما دریافت خواهد شد. اگر قصد وام دارید، مطمئن باشید که می توانید برای جلوگیری از جریمه های مالی، پرداخت ها را انجام دهید و شرایط وام خود را با مشاور بانک در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *